Przezorny zawsze ubezpieczony!

W naszym serwisie dużo miejsca poświęciliśmy bezpieczeństwu jazdy: warunkom na drodze, odpowiedniemu dobraniu opon, dbaniu o poszczególne elementy pojazdu. Uzupełnieniem podstaw bezpiecznej jazdy na pewno jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Bez tego ani rusz!

Możemy wyróżnić ubezpieczenia obowiązkowe i dobrowolne. Zgodnie z polskim prawem każdy kierowca ma obowiązek wykupienia polisy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Taka polisa chroni kierowcę od opłacania szkód, jakie wyrządzi w trakcie jazdy samochodem innym osobom lub w mieniu. Polisę OC trzeba wykupić najpóźniej w ten sam dzień, gdy rejestrujemy samochód, albo w dniu wygaśnięcia poprzedniej polisy. Za brak ważnej polisy grożą kary. Kierowca, który porusza się bez ważnego ubezpieczenia od 14 dni zapłaci 3500 zł.

Pozostałe ubezpieczenia samochodu są dobrowolne. Wielu kierowców korzysta z ubezpieczeń dodatkowych, zwłaszcza, ci, którzy mają stosunkowo nowy samochód, dużo czasu spędzają za kółkiem, albo np. często jeżdżą samochodem z rodziną.

Popularnym wśród kierowców ubezpieczeniem jest autocasco. AC chroni właściciela przed finansowymi konsekwencjami w przypadku uszkodzeń i zniszczeń samochodu, także tych powstałych w skutek winy właściciela. Dzięki AC chronimy samochód przed szkodami powstałymi na skutek zdarzeń losowych. Możemy liczyć również na ubezpieczenie w przypadku kradzieży.

Dla kierowców, którzy dużo podróżują poza miejscem zamieszkania przygotowane jest ubezpieczenia Assistance. Dzięki niemu możemy liczyć na pomoc w razie wypadku albo awarii na trasie, np. holowanie. Warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia dla kierowcy i pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków, które są przyczyną trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci. Polisa jest stosunkowo tania i można nią ubezpieczyć obowiązkowe OC. Poza naszym zdrowiem i życiem można także ubezpieczyć osobno szyby w samochodzie. Możemy likwidować szkodę bez zmniejszenia zniżek z AC.

 

 

 

 

 

 

Najnowsze wpisy

Od kiedy zimowe paliwo na stacjach?

Zimowe paliwo na stacjach jest ważne dla każdego kierowcy, który ma auto z silnikiem diesla (silnikiem wysokoprężnym). Chroni ...

Czy można holować samochód elektryczny?

Co zrobić z samochodem elektrycznym po wypadku, kolizji, unieruchomieniu, uszkodzeniu a także po całkowitym rozładowaniu baterii? Czy można ...

Czy można holować auto na drodze szybkiego ruchu?

Czy na drogach szybkiego ruchu można holować samochód? Czy na drodze ekspresowej można holować auto? Czy na autostradzie ...